Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Срам за Лейкърс навръх годишнина на Коби

На 22 януари 2006 година Лос Анджелис Лейкърс победиха Торонто Раптърс, а Коби Брайънт вкара 81 точки. Единадесет години по-късно същият този славен клуб, но не в един от най-светлите си периоди, гостува на Далас Маверикс и загуби със 73:122, регистрирайки най-тежкото поражение в историята си.

Така “езерняците” не спират да записват антирекорди в последните сезони, като разликата от 49 точки е най-голямата от създаването на отбора и прати в миналото досегашното “постижение” от 48 точки - 75:123 срещу Юта на 28 март 2016 година. Лейкърс са загубили шест от последните си седем мача, а конкретно срещу Далас не познават вкуса на успеха в тринадесет мача поред.

Гостите от Калифорния се предадоха още до почивката и в рамките на първото полувреме реализираха скромните 33 точки срещу 67 за тексасци. Двубоят продължи в същата посока и през останалите 24 минути и въпреки че третата част бе равностойна, в последната Мавс тотално обезличиха младия тим на Люк Уолтън, за да останат само на точка от кота “50”.

Рик Карлайл разпредели равномерно игровото време на всички в състава си, давайки им равен шанс за изява. Джъстин Андерсън бе най-добър с 19 точки за 16 минути, повеждайки общо седем състезатели с двуцифрен точков актив. Сет Къри вкара 14, а Уес Матюс, Дерън Уилямс и Дирк Новицки - по 13.

Лу Уилямс наниза 15 за Лейкърс, които вкараха едва 3 тройки от общо 21 опита. Джулиъс Рандъл остана с 9 точки, 6 борби, 4 асистенции и 1 отнета топка.