Брюж показа защо е шампион

Шампионът Брюж запази лидерската си позиция и след 22-ия кръг в първенството на Белгия. "Синьо-черните" разгромиха с 3:0 като гост Стандард (Лиеж) в мач, който се очакваше да е много по-труден за тях. Йеле Фосен откри резултата в 22-ата минута, а през второто полувреме Рууд Вормер и Уесли довършиха домакините.

Андерлехт също взе лесни три точки. Срещу гостуващия Сент Трюйден тимът на Рене Вайлер спечели с 3:1. Два гола отбеляза Юри Тилеманс, разписа се и румънецът Николае Станчу. За Сент Трюйден точен беше Питер Геркенс.

В класирането води Брюж с 46 точки, пред Андерлехт с 44 и Зюлте-Варегем с 43.