Лаказет и Валбуена нокаутираха Марсилия в дебюта на Депай (видео)

Лион спечели с 3:1 срещу гостуващия Олимпик Марсилия в мач от 21-ия кръг на френското първенство. С петия успех в последните си шест мача в Лига 1 възпитаниците на Брюно Женесио се утвърдиха на четвъртото място с 37 точки, а има и една среща по-малко. Лидер е Монако с 48 точки, пред Ница с 46 точки и Пари Сен Жермен с 45 точки. Гостите от Марсилия пък допуснаха втора поредна загуба в шампионата и с 30 точки заемат седмата позиция.

Дебют за "хлапетата" направи Мемфис Депай. Привлеченият от Манчестър Юнайтед холандец влезе като резерва в 79-ата минута.

След двуостро начало постепенно домакините овладяха инициативата и започнаха да създават положения. В 21-ата минута след контраатака от ляво топката попадна в краката на Матийо Валбуена в наказателното поле, халфът шутира, но вратарят Йоан Пеле успя да избие, а след това Род Фани изчисти. Малко по-късно Жереми Морел центрира от ляво и Корентен Толисо засече от 12-13 метра, но отново Пеле успя да блокира.
Четири минути преди почивката вратарят на Марсилия отново се намеси решаващо и изби с една ръка в корнер след изстрел по тревата на Александре Лаказет от десетина метра. В 43-ата минута домакините заслужено поведоха. Морел подаде на Валбуена по лявото крило, халфът навлезе в пеналта и с прецизен удар прати топката в далечния ъгъл на безпомощния Пеле.

Малко след почивката Антони Лопеш спаси изравняването, след като отрази със страхотен рефлекс удар с глава на Батефимби Гомис след центриране от корнер на Флориан Товен от дясно. Последваха две добри намеси на Пеле след опасни удари с глава на Рафаел и на Мапу Янга-Мбива.

Лион стигна до второ попадение след малко повече от час игра. При опита си да пресече едно подаване в средата на терена Морган Сансон от гостите изведе в чиста позиция Лаказет, който с хубав удар от границата на наказателното поле прати топката в мрежата.
Марсилци бързо се върнаха в мача и в 67-ата минута Дория намали, след като вкара отблизо след центриране от фаул. Груба грешка в защитата на гостите предреши мача четвърт час преди края. Дория върна една топка пред наказателното поле към Роландо, който се засуети и позволи на Лаказет да му отнеме. Нападателят навлезе в пеналта сам срещу вратаря, финтира го и на празна врата направи 3:1.

Така лионци продължиха серията си без загуба у дома срещу съперника в първенството, която стартира през декември 2008 година.