Джеко не спира да бележи, Рома диша във врата на Юве (видео)

С гол на Един Джеко Рома победи Каляри с 1:0 и запази стопроцентовия си актив у дома от началото на сезона в Серия "А". Босненският национал се разписа в 55-ата минута и донесе 13-и успех на "Олимпико" на "вълците", които отново се доближиха само на точка зад водача Ювентус.

За Рома това е трета поредна победа с този резултат, а Джеко вече има 14 попадения и се изравни с Гонсало Игуаин и Андреа Белоти в листата на стрелците. Лидер с 15 гола е Мауро Икарди.

Преди няколко дни "джалоросите" разгромиха и Сампдория за Купата на Италия и имаха всички основания да чакат с оптимизъм домакинството на Каляри. Гостите от Сардиния се намираха далеч от опасната зона, а в предишния кръг постигнаха убедителна победа срещу Дженоа с 4:1. Проблемът за наставника Масимо Растели беше как защитата му, която е най-слабата в елита, да спре атомното нападение на "вълците".
Рома не можеше да разчита на наказания Жуан Жезус, Алесандро Флоренци, който още лекува травма, и участващия с Египет на Купата на Африка Мохамед Салах. На върха на атаката започна Един Джеко, подпомаган от Раджа Наинголан и Диего Пероти.

Каляри имаше повече кадрови проблеми, но въпреки това се надяваше да поднесе изненада на "Олимпико". В предни позиции за тима стартира бившият нападател на Рома Марко Бориело.

През есента Каляри показа характер и стигна от 0:2 до 2:2 срещу хората на Лучано Спалети. Последната победа на сардинци пък бе през 2013 година с 4:2, но днес те бяха по-близо до разгромно поражение, отколкото до нов успех.
Първия пропуск за Рома направи Диего Пероти след хубав рейд на Бруно Перес. Малко след това отново десният бек на "вълците" центриа, но Джеко не успя да засече топката. Таранът на домакините имаше нов шанс да открие резултата в 31-ата минута, когато се измъкна от засадата, но не вложи достатъчно сила в удара си и Рафаел спаси.

"Джалоросите" продължиха да търсят път към вратата на гостите, но сякаше нямаха ясна идея как да стигнат до гол. Една-две опасни контри на Каляри още повече изнервиха публиката, която нямаше търпение Рома да поведе. В 55-ата минута Антонио Рюдигер центрира, Джеко се пребори за позиция с Никола Муру и заби топката под гредата. Гостите поискаха да бъде отсъдено нарушение срещу техния защитник, но повторенията показаха, че и двамата футболисти се държаха.
Гредата попречи на Диего Пероти да покачи на 2:0, а попадение на Джеко беше отменено заради засада. Последваха няколко изумителни спасявания на рафаел и последните минути се оказаха доста нервни за играчите на Спалети. В добавеното време резервата Жоао Педро получи червен картон за груб фаул срещу Кевин Строотман и Каляри завърши с човек по-малко.

С победата днес Рома изравни рекорда си от 1930 година за 13 поредни победи у дома.