Буркина Фасо и Камерун на четвъртфинал, Габон отпадна без загуба

Буркина Фасо победи Гвинея-Бисау с 2:0 и се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на африканските нации. Възпитаниците на португалския спец Пабло Дуарте постигнаха първи успех в надпреварата, но това се оказа достатъчно, за да спечелят първото място в група "А" с 5 точки.

Буркина Фасо поведе още в 12-ата минута след неразбирателство между вратаря Жонас Мендеш и защитника Рудинилсон Силва, който се опита да върне с глава от границата на пеналта, но изненада излезлия напред Силва и прати топката към опразнената врата. Томас Дабо притича и с шпагат изби около голлинията, но Приджус Накулма отблизо засече в мрежата. В 57-ата минута Бертран Траоре направи 2:0 след извеждащо подаване в дясно в пеналта на Накулма.
В другата среща от групата Камерун стигна до 0:0 срещу Габон и с 5 точки завърши на второ място и също продължава на четвъртфиналите. Камерунците успяха да спрат звездата в атаката на съперника Пиер-Емерик Обамеянг, който имаше само един по-добър шанс да се разпише в началото на срещата, но не намери целта.

В края Габон натисна, но нямаше късмет. Първо в добавеното време Денис Буанга нацели гредата, а при добавката ударът на Дидие Ндонг беше избит от вратаря Фабрис Ондоа.