Очаквайте: Националите по футбол потеглят за Азербайджан за старта на новия турнир FIFA Series

Сампдория потъна и в Бергамо (видео)

Аталанта надделя с 1:0 над гостуващия Сампдория в мач от 21-ия кръг на Серия "А". Възпитаниците на Джанпиеро Гасперини записаха трети успех в последните си четири срещи и с 38 точки се изкачиха на шестото място в класирането. Единственото попадение на "Атлети Адзури д'Италия" в Бергамо реализира Алехандро Гомес в 55-ата минута от дузпа, отсъдена след спорно нарушение на Лукас Торейра срещу Андреа Петаня в наказателното поле.

Първото полувреме беше равностойно, макар че и двата състава трудно достигаха до добри ситуации за гол. След почивката домакините подобриха играта си и заслужено стигнаха до победата.

Сампдория остана без победа вече в шест поредни мача в калчото от началото на декември насам, а четвъртата загуба в тази серия прати тима на 16-ото място с 24 точки.