Бетис се спря в стената на Хихон (видео)

На свой терен Бетис не успя да пробие отбраната на Спортинг Хихон и взе само точка от намиращия в зоната на изпадащите съперник - 0:0. Така "зелено-белите" продължават да криволичат с непостоянни резултати. Гостите от Севера пък имат защо да са щастливи, защото за тях това е първа точка от пет кръга насам, но спасителното 17-о място си остава на 5 точки. Заради поредицата от загуби през седмицата ръководството на Хихон уволни наставника Абелардо, а днес отборът беше воден от Рубио.

Бетис не оправда очакванията да е фаворит в мача и не се възползва от домакинското си предимство. Дори гостите пропуснаха най-чистия шанс в сблъсъка.

Рубен Кастро пропусна да вкара за Бетис в самото начало на второто полувреме, но положението му не беше като това на Дуйе Чоп в 53-ата минута. Тогава нападателят на Хихон се възползва от грешка на Риза Дурмиши, който искаше да подаде на вратаря си. Хърватинът пресече паса, залъга Антонио Адан, но след това от сравнително малък удар стреля в страничната греда.

Това се оказа една от изобщо малкото възможности пред Спортинг. След това Дани Себайос и Жонас Мартен нямаха късмет пред мрежата на Иван Куеяр, който в крайна сметка успя да опази вратата си.

След седмица Бетис го очаква нов мач на любимия "Бентио Вийямарин", но противникът ще бъде от друго измерение - Барселона. Хихон също ще трябва да се потруди още повече, защото ще гостува на Атлетик в Билбао.