Диего Коща се завърна с гол, Челси се откъсна на върха (видео)

Диего Коща се завърна в тима на Челси и го направи с гол. Той откри резултата в края на първото полувреме срещу Хъл, а "сините" спечелиха с 2:0. Гари Кейхил се разписа след удар с глава девет минути преди края, за да гарантира успеха на лондончани.

След грешките на всички преследвачи освен Арсенал отборът на Антонио Конте се откъсна на върха. След осмата си поредна домакинска победа в първенството Челси има преднина от осем точки пред "артилеристите", които вече са втори.

Диего Коща можеше да открие резултата още преди да бяха изминали 15 секунди на двубоя на Челси срещу Хъл на "Стамфорд Бридж". Топката се озова в нападателя, който се завърна в състава, след като защитата на гостите не се справи с една дълга топка. Неговият изстрел обаче мина встрани от вратата.

След тази опасност "тигрите" се организираха и не допускаше много пролуки. Тежък сблъсък между Гари Кейхил и Райън Мейсън остави Хъл без полузащитника. Двамата играчи удариха главите си, а състоянието на Мейсън изглеждаше тежко. Той престоя повече от пет минути на терена преди медицинските лица да посмеят да го преместят на носилката и да го изнесат от терена.

В 25-ата минута гостите можеха да открият резултата. След ъглов удар Магуайър стреля, но в крайна сметка Куртоа улови топката без проблем. Челси натисна в средата на полувремето и създаде няколко опасни атаки, като удар на Алонсо, който се разписа на два пъти миналата седмица, бе блокиран от Доусън.

Магуайър, който бе сред най-активните за Хъл, отправи хубав удар в 44-ата минута, но Куртоа се намеси. Малко по-късно остро центриране на Алонсо можеше да доведе до попадение, но Канте не успя да засече топката.

Поради инцидента с Мейсън съдията даде голямо продължение на първата част, а попадението на Диего Коща падна седем минути след 45-ата. Виктор Моузес получи топката отдясно и имаше време да намери бразилеца с испански паспорт в наказателното поле, а нападателят прати топката в мрежата. За Коща това бе 15-и гол във Висшата лига от началото на сезона.

В началото на второто полувреме гостите имаха сериозни претенции за дузпа, след като Маркос Алонсо събори Абел Ернандес в наказателното поле, но съдията не отсъди нищо. Като цяло Хъл затрудни Челси след почивката, като феновете на домакините имаха поводи за притеснения поради крехкия аванс.

Девет минути преди края домакините си гарантираха трите точки. Тогава центриране на влезлия като резерва Сеск Фабрегас намери непокрития Гари Кейхил, който с глава направи 2:0. Малко по-късно Диего Коща бе изведен от Фабрегас на отлична позиция, но Якупович успя да избие удара му. Две минути преди края Куртоа спаси вратата си след изстрел на Ниасе.

ЧЕЛСИ - ХЪЛ 2:0