Голов спектакъл на "Сан Мамес", Атлетико взе точка

Отборите на Атлетик Билбао и Атлетико Мадрид направиха зрелищно 2:2 в нагорещена схватка от 19-ия кръг на Примера дивисион. Коке вкара ранен гол в третата минута, но попадения на Иниго Лекуе (42) и Оскар де Маркос (56) завъртяха резултата в полза на билбаинци. В 80-ата Антоан Гризман оформи крайния резултат.

В отсъствието на Ариц Адурис на върха на баската атака застана Иняки Уилиямс, подкрепян от Иниго Лекуе, Раул Гарсия и Икер Муниаин. Диего Симеоне разчиташе на двамата си централни нападатели: Антоан Гризман и Кевин Гамейро. Шиме Върсалко пък измести Хуанфран от титулярния състав.

Атлетик Билбао - Атлетико Мадрид Още в третата минута резултатът беше открит: Коке центрира отляво с десния крак, Гризман изпревари Микел Баленсиага, французинът не успя да играе с топката, но залъга Горка Ираисос и тя влетя в далечния ъгъл. "Лъвовете" на Ернесто Валверде тръгнаха напред, но повечето им нападения приключваха без удар. В 18-ата минута Раул Гарсия шутира от 25 метра, а Мигел Моя не изби убедително - корнер.

Баските имаха осезаемо предимство при владението на топката, но не намираха пространства пред вратата на "лос колчонерос". В 29-ата Гризман намери по прекрасен начин Яник Ферейра Караско отляво, белгиецът се устреми към вратата на съперника и стреля ниско по диагонала - аут. Когато не се виждаше как Атлетик може да застраши вратата на Моя, падна изравнителен гол.

Атлетик Билбао - Атлетико Мадрид В 42-ата минута Оскар де Маркос продължи напред към Уилиямс, който отклони към Лекуе, а поливалентният футболист отбеляза прекрасен гол със силен удар от 18 метра, при който топката се срещна с напречната греда и влезе в мрежата.

Гостите от "Висенте Калдерон" започнаха по-силно втората част. В 54-ата Гамейро центрира отдясно, а Ферейра Караско стреля неточно с глава. Две минути по-късно домакините нанесоха втория си удар. След страхотна акция Раул Гарсия центрира отдясно на първа греда, където Де Маркос реализира с глава от седем метра - 2:1.

Атлетик Билбао - Атлетико Мадрид Чоло Симеоне реагира с офанзивна смяна: Фернандо Торес за Габи Фернандес. Малко по-късно Атлети увеличи още нападателната си мощ: с Анхел Корея и Николас Гайтан. В 64-ата Ферейра Караско получи страхотна възможност - изпълнение на пряк свободен удар почти от пеналта. Белгиецът завъртя топката над стената и тя премина покрай гредата. Съдията сбърка и назначи аут вместо корнер.

В 80-ата мадридчани успяха да изравнят след брилянтен гол на Гризман. Френският стрелец финтира защитник и шутира мощно от 21 метра, пращайки топката долу в десния ъгъл на Ираисос - 2:2. И двата отбора се активизираха в края, като столичани поставиха под напрежение Ираисос с два корнера.

Атлетико изостава още по-сериозно от челните три в класирането. Момчетата на Ернесто Валверде завъртяха трето поредно реми и остават извън местата за евротурнирите.