Брилянтен гол на 18-годишен младок и впечатляваща победа на ЦСКА-София в Испания (видео)

ЦСКА-София стартира ударно контролите си в Испания, след като надигра с 2:1 Локомотив (Москва). Руснаците, които са десети в местното първенство, откриха резултата чрез резервата Ндинга в 51-ата минута, но само две по-късно Руи Педро изравни. В 85-ата минута 18-годишният младок Тонислав Йорданов осигури победата на своя тим, когато отбеляза изключително красив гол с майсторски прехвърлящ удар от 15-16 метра.

В първите десетина минути българският тим наложи териториално предимство и организира две-три добри атаки, но те завършиха без сериозна опасност за руската врата. В 11-ата минута и Локо погледна към противниковата врата. Майкон получи извеждащ пас и когато се канеше да стреля, Чорбаджийски с добра намеса го блокира като по този начин предотврати сериозната опасност.

Само 180 секунди по-късно Миранчук получи пас зад гърба на червената отбрана, но не успя да подаде към намиращ се на празна врата негов съотборник.

ЦСКА-София отговори подобаващо в 17-ата минута, когато Нуно Пинто отправи параболичен удар от 23-24 метра, който Гилерме изби в корнер. Две минути по-късно нов шут, този път на Густаво Кулма, отново затрудни стража на руснаците.

Пет минути преди края на първата част българският тим създаде първото си много добро голово положение. Арсенио Нунеш центрира отляво към Преслав Йорданов, който стреля опасно с глава, но Гилерме изби топката, която се бе отправила в долния му ляв ъгъл.

След почивката наставникът на червените Стамен Белчев извърши множество смени. Промените се отразиха добре на играта на българския тим, който след първоначалните 5-6 минути, в които напипваше ритъма заигра далеч по-силно от своя противник.

В първите секунди на второто полувреме Локо можеше да открие резултата, когато Сергей Миранчук се озова очи в очи с Китанов и шутира от 5-6 метра, но в аут. Българският тим отговори с изстрел на Руй Педро в 50-ата минута, който попадна в ръцете на Гилерме.

Така се стигна до 51-ата минута, в която Локо откри резултата. Това стана след груба грешка на червения страж Георги Китанов, който позволи на резервата Ндинга да му отнеме топката и да я изпрати в неговата мрежа от 16 метра.

Радостта на руснаците трая две минути, когато Манолев проби и центрира отдясно по земя към резервата Руй Педро, който без проблем изравни с техничен шут от 6-7 метра.

В 55-ата минута ЦСКА-София можеше да осъществи пълен обрат, но озовалият се сам срещу вратаря Преслав Йорданов стреля над напречната греда.

Десет минути по-късно Руй Педро имаше великолепна възможност да вкара втория си гол, но не улучи вратата от 7-8 метра.

Обратът в резултата стана факт в 85-ата минута, когато Тонислав Йорданов с майсторски прехвърлящ удар не остави шанс на руския вратар и по този начин донесе заслужената победа на червените в първата им контрола на испанска земя през тази година.

ЦСКА-СОФИЯ - ЛОКОМОТИВ (МОСКВА) 2:1