Две дузпи в добавеното време при драматичен успех на Арсенал (видео)

Арсенал стигна до успех с 2:1 срещу Бърнли по драматичен начин. На "Емиратс" съдията Джонатан Мос отсъди две дузпи в даденото от него допълнително време на срещата. Първа Андре Грей изравни за 1:1 в 92-ата минута, а Алексис Санчес донесе победата на лондончани в 98-ата.

Шкодран Мустафи откри резултата в първата част на второто полувреме, но малко по-късно Гранит Джака получи червен картон и усложни ситуацията на "артилеристите" преди драмата в края.

Успехът изкачи Арсенал на второ място в класирането, като тимът изпревари Тотнъм и Ливърпул. "Артилеристите" изостават на 5 точки от лидера Челси, който играе по-късно.

Арсенал не успя да отбележи гол през първото полувреме. Лондончани създадоха някои положения, но не стигаха до завършващ удар. Гостите също имаха своите моменти преди почивката и не бяха дошли на "Емиратс" само да се защитават.

В самото начало Бърнли организира две опасни атаки, които не доведоха до нищо, но подсказаха на защитата на "артилеристите", че няма да имат спокоен следобед. Арсенал постепенно взе контрола върху събитията на терена, но след това Ашли Барнс на два пъти застраши вратата на Чех. Първо той не успя да засече центриране на Лоутън, а след това негов изстрел бе избит от вратаря на домакините.

Най-добрите ситуации за Арсенал бяха удар на Йозил, спасен от Хийтън, и изстрел на Алексис Санчес, минал малко встрани от вратата. Тимът на Венгер организира опасни атаки, но бърка при завършващия пас или удар.

Второто полувреме започна с атаки и към двете врати. Темпото бе високо, като и двата отбора се опитваха да бъдат агресивно, но реално до удари към вратите не се стигаше. В 59-ата минута Арсенал успя да поведе. След ъглов удар, изпълнен от Йозил, топката се озова на главата на Мустафи и той я прати в мрежата.

Попадението се очакваше да успокои играчите на Венгер и те да започнат да доминират без да се налага да се стига до излишни рискове. Гранит Джака обаче реши да ги лиши от това. Швейцарецът влезе много остро в краката на Дефур, като и двата му крака бяха във въздуха и той получи червен картон.

Изгонването на Джака стана наруши ритъма на мача и срещата се накъса. Постепенно гостите се изнесоха в по-предни позиции и се опитаха да се възползват от численото си преимущество. Те обаче не създадоха нещо сериозно, като най-опасната ситуация бе удар на Тарковски, блокиран от бранител на Арсенал. Лондончани бяха по-близо до второто попадение, но Хийтън се намеси отлично след изстрел на влезлия като резерва Коклен. Четири минути преди края на терена се появи и Дани Уелбек, който влезе в игра за първи път от началото на сезона.

В даденото от съдията продължение Коклен събори Барнс в наказателното поле и съдията отсъди дузпа, което накара Арсен Венгер да побеснее на страничната линия. Андре Грей бе точен от бялата точка и донесе равенството на Бърнли.

В 97-ата минута се стигна до още една дузпа, този път в полза на Арсенал. След центриране Косиелни бе на път да стреля с глава, когато бе закачен от Бен Мий в лицето. Наказателният удар бе изпълнен от Алексис Санчес, който много хладнокръвно отбеляза 15-ия си гол във Висшата лига от началото на сезона, с което стана едноличен лидер.

АРСЕНАЛ - БЪРНЛИ 2:1