Юве подчини "орлите" с "аржентински" попадения (видео+галерия)

Италианският шампион Ювентус победи Лацио с 2:0 в един от най-интересните мачове от 21-ия кръг в Серия "А". Попаденията за "бианконерите" реализираха аржентинците Пауло Дибала и Гонсало Игуаин, които донесоха заслужения успех на домакините. Трите точки идват логично в сметката на колоса, който върви уверено към шеста поредна титла в първенството на Апенините.

Преди седмица Юве загуби дербито с Фиорентина на "Артемио Франки", но ето че сега шампионите се върнаха на победния път и отново гледат с категоричност напред. Това 2:0 над лациалите е поредна победа №27 на "Ювентус Стейдиъм" за "зебрите".
Ювентус - Лацио 2:0 От самото начало Старата госпожа подкара съперника си и рано-рано Федерико Маркети трябваше да вади топката от мрежата си. Масимилиано Алегри заложи на система 4-2-3-1 с Игуаин на върха на атаката и Хуан Куадрадо, Дибала и Марио Манджукич зад него. Любопитно е, че в стартовия състав на специалиста имаше само трима италианци, което не е характерно за традициите на Ювентус, наложени още преди десетилетия. Въпросните трима бяха Джанлуиджи Буфон, Леонардо Бонучи и Джорджо Киелини.

В петата минута Манджукич намери Дибала на добра позиция и с прекрасен шут в долния десен ъгъл на вратата аржентинецът откри резултата. Това бе петия гол в кампанията за бившия стрелец на Палермо. В 16-ата минута дойде ред и на Игуаин да зарадва трибуните, които впрочем бяха украсени преди срещата с новото лого на клуба от Торино. Голаджията реализира своя 14-и гол, с което се доближи само на един от водача в листата Мауро Икарди. Малко след това Игуаин отново намери целта, но реферът Давиде Маса го отмени. Римляните отвърнаха само с един далечен изстрел, който обаче мина покрай вратата и не затрудни с нищо капитана Буфон.
Ювентус - Лацио 2:0 През второто полувреме картината не се промени съществено, макар че играчите на Симоне Индзаги тръгнаха по-смело напред и вече битката се водеше с една идея по-близо до наказателното поле на торинския гранд. Най-чистото положение в тази част от двубоя се откри през Дибала, който се оказа на идеална позиция в 59-ата минута. Звездата на Юве обаче не уцели опразнената врата, а прати топката в аут. Към края се създадоха още няколко опасни мелета пред Маркети, а Марко Пяца стреля неточно от границата 14-15 метра. В последните секунди хърватското крило отново изскочи на добра позиция, но отново се размина с гола.

Така закономерно Юве спечели сблъсъка с "орлите" и е с четири точки аванс пред Рома и Наполи. Довечера "джалоросите" приемат Каляри и могат да се доближат на две точки от шампиона, който обаче има да изиграва още една среща. Лацио остава някъде около подстъпите на топ 3 - столичани имат 40 точки в своя актив, а третият Наполи е трети с 44. В следващия кръг момчетата на Индзаги имат наглед лесен съперник - приемат Киево на "Олимпико", докато Старата госпожа ще гостува на Сасуоло.

Ювентус - Лацио 2:0
1:0 Дибала (5)
2:0 Игуаин (16)