Национал дебютира за Хебър

Отборът на Хебър (Пазарджик) продължава победоносния си ход в група А на Висшата лига, след като записа седма победа и стартира по най-добрия начин втория полусезон.

Момчетата на Атанас Петров надиграха с 3:0 (25:19, 25:10, 25:18) като гост ВК Град (Белоградчик). Те нямаха особени проблеми, като не се притесниха и от първоначалния аванс на домакините в третата част. Дебют за Хебър като титуляр записа националът Станислав Петков, който се отличи със 7 точки (54 % в нападение). С 12 точки най-резултатен бе съотборникът му Илиян Божков (1 ас, 79 % в атака).

Сравнително бърза победа през днешния ден постигна и отборът на Ботев (Луковит), който се наложи с

3:0 (25:17, 26:24, 25:18)

срещу съимениците си от Ихтиман. Още в първия гейм

основният диагонал на домакините Даил Кутински получи контузия

, но това не оказа влияние на развоя на срещата и

водени от играещия си президент Теодор Чепилов

състезателите от Луковит не дадоха нито гейм на съперника си. В последния мач от днешния ден Звездец (Горна Малина) постигна авторитетна победа като гост - с

3:0 (25:17, 25:20, 25:18)

срещу Изгрев (Ябланица).

Лидер в класирането е Хебър с почти пълен актив от 7 победи и 20 точки (максимумът е 21 точки за седемте им мача до момента). На второ място се изкачи Ботев (Луковит) с 4 победи и 13 точки, а на трета позиция е Звездец с 4 победи и 12 точки.

Отборът на Виктория Волей (Пловдив) почиваше в този кръг.