Винъс Уилямс на четвъртфинал в Австралия

Винъс Уилямс се класира за четвъртфиналите на Откритото първенство на Австралия. 36-годишната американка победи Мона Бартел от Германия с 6:3, 7:5 и ще спори за място сред най-добрите четири в Мелбърн с Анастасия Павлюченкова. Рускинята отстрани сънародничката си Светлана Кузнецова след 6:3, 6:3.

Винъс няма загубен сет в първите си четири мача на Australian Open. След отлично начало и 3:0 двете си размениха по няколко пробива. По-голямата от сестрите Уилямс обаче взе контрол върху събитията на корта и приключи първия сет. Германката, която започна от квалификациите оказа по-сериозна съпротива във втората част, но това не бе достатъчно и след 1 час и 36 минути тя напусна победена.

"Тя игра добре, толкова много топки се върнаха и аз трябваше да покажа най-добрия си тенис. Прекрасно е отново да съм на четвъртфиналите", сподели Винъс, която е най-възрастната тенисистка в схемата на турнира. Американката завърши мача с 31 печеливши удара и 33 непредизвикани грешки, като загуби само 2 точки при вкаран първи сервис.

25-годишната Павлюченкова пък записа трета победа над сънародничка в Мелбърн. Родената в Москва тенисистка отстрани рускините Евгения Родина и Наталия Вихлянцева преди да се справи със Светлана Кузнецова. Другата й победа в турнира бе срещу украинката Елина Свитолина. Павлюченкова, която на два пъти е ставала шампионка в Австралия при девойките (2006, 2007), вече е достигала до четвъртфиналите на всички турнири от Големия шлем.