Удивителен обрат прати Джо Пери на финал срещу О`Съливан

Джо Пери е вторият финалист на снукър турнира “Мастърс” в Лондон. Англичанинът се класира за големия сблъсък за титлата срещу Рони  О`Съливан, след като направи страхотен обрат в двубоя си с Бари Хоукинс и се наложи с 6:5. В един момент от срещата “Джентълмена” губеше с 2:5 фрейма, но показа изключително здрави нерви и стигна до победата.

Двубоят започна сравнително равностойно с размяна на фреймове, като резултатът бе равен на почивката - 2:2. Пери спечели първия фрейм, възползвайки се от грешка на съперника. След това “Ястреба” направи брейк от 77 точки, за да изравни. Отново Пери взе предимство за 2:1 в третия фрейм, но отново Хоукинс бързо се върна с нов халф-сенчъри брейк от 58 точки за 2:2.

След това Хоукинс набра скорост и взе следващите три партии. Всяка от тях бе доста оспорвана, като и двамата играчи имаха своите шансове на масата, но в решаващите моменти “Ястреба” надделяваше.

Така той се приближи само на фрейм от победата и вече предвкусваше класирането си на финала. В решаващият момент в осмия фрейм, той отново имаше инициативата и поведе с 64:20, като дори вкара своя мачбол. Пери обаче се нуждаеше само от един снукър и успя да го постигне и с брейк от 41 точки да се върне в мача за 3:5.

Последна нов оспорван фрейм в който “Джентълмена” имаше инициативата, но в края за малко да върне съперника. За негово щастие обаче Хоукинс не се възползва от отворилия му се шанс и резултатът стана 4:5.

В десетия фрейм отново Пери бързо пое нещата в свои ръце и с брейк от 62 точки докара резултата до 5:5.

В крайна сметка се стигна до решаващия единадесети фрейм. Той започна с пропуски и от двамата играчи, като пръв Бари Хоукинс успя да потегли в брейк и да дръпне с 50:0. Тогава обаче Пери се върна на масата и демонстрира железни нерви, за да обърне нещата в своя полза и да вземе четвърти пореден фрейм, с което да си осигури и победата в мача.