Националите по футбол потеглят за Азербайджан за старта на новия турнир FIFA Series

Наполи прекърши Милан с два гола от съблекалнята (видео и галерия)

Отборът на Наполи триумфира в дербито с Милан от 21-ия кръг на Серия “А”. Гостите на “Джузепе Меаца” спечелиха с 2:1 и нанесоха тежък удар на прекия си съперник в битката за челните места. Неаполитанците нанизаха два бързи гола чрез Лоренцо Инсиние в 6-ата и Хосе Кайехон в 9-ата минута. След това “росонерите” успяха да върнат едно попадение чрез Юрай Куцка в 37-ата минута, но играчите на Винченцо Монтела така и не успяха да направят нищо повече и трябваше да преглътнат неприятната загуба.
Милан - Наполи 1:2
Наполи стартира мача ударно и шокира съперника с два бързи гола. В 6-ата минута Дрис Мертенс с чудесен пас намери Инсиние на скорост, той напредна и от границата на наказателното поле прати кълбото в мрежата за 0:1. Само три минути по-късно отново Мертенс с прекрасен пас изведе Кайехон в пеналта и испанецът от малък ъгъл успя да промуши топката във вратата за 0:2.

Това развитие на двубоя доста обърка домакините, които така и не можеха да се ориентират в ситуацията, докато гостите продължаваха да създават опасни положения. Първо Кайехон отново бе изведен на скорост, но този път Джанлуиджи Донарума се хвърли самоотвежено в краката му и успя да го спре. В 29-ата минута и Мертенс изскочи сам срещу вратаря и направи нов сериозен пропуск.
Постепенно все пак играчите на Милан се окопитиха. В 35-ата минута те създадоха първата си реална опасност в мача като Джакомо Бонавентура центрира за Гомес, който с глава бе много близо до откриване на резултата, но топката мина до гредата. Две минути по-късно “росонерите” успяха и да намалят изоставането си. Грешка при изнасянето на топката от защитата на Наполи позволи на Юрай Куцка да напредне и с премерен удар в далечния ъгъл да вкара за 1:2. В 45-ата минута пък Карлос Бака напредна на скорост и бе съборен от Лука Антонели, който получи само жълт картон за нарушението, макар да бе последен в защита. Сусо изпълни наказателния удар, но над вратата.
Второто полувреме започна със страхотен натиск на Милан. Още в 46-ата минута Марио Пашалич с глава нацели гредата. Две минути по-късно Хосе Соса отправи бомбен изстрел, който бе спасен с мъка от Хосе Рейна.

Наполи обаче също не дремеше и чакаше своя шанс. В 52-ата минута Лоренцо Инсиние стреля опасно от фаул. След това в 59-ата минута отново Инсиние реши да опита да прехвърли почти от центъра излезлия напред Донарума, като малко не му достигна да успее. В 63-ата минута пак той стреля мощно покрай вратата.
Милан отговори с хубава контраатака, която завърши със слаб удар на Бака в ръцете на Рейна. В 70-ата минута обаче и Наполи оранизира бърза контра като Мертенс напредна на скорост, но не успя да преодолее вратаря. В 88-ата минута пък Палета стреля нелошо с глава след центриране от корнер, но не успя да намери очертанията на вратата. Последният шанс за домакините пък бе в добавеното време, когато и Донарума се вкючи при един корнер и стреля с глава, но Рейна спаси.
В крайна сметка обаче успехът отиде на сметката на Наполи, като Милан вече 5 поредни мача не може да надделее над този съперник. Неаполитанците остават на 3-ото място в класирането с 44 точки. "Росонерите" пък запазват 5-ото си място, но все повече се отдалечават от лидерите, като имат спечелени 37 точки.