Алавес изпусна Леганес (видео)

Отборите на Алавес и Леганес направиха 2:2 в мач между дебютантите от 19-ия кръг на Ла Лига, игран във Витория. Баските на два пъти повеждаха, но в крайна сметка стигнаха само до реми. Точката е добре дошла за Леганес и тимът вече е на шест точки пред 18-ия в класирането.

Баските нанесоха голов удар в 11-ата след корнер. Топката беше изчистена, Маркос Йоренте стреля от 27 метра, но вместо това топката попадна в краката на Виктор Лагуардия, който я прати в мрежата от 17 метра. Първата част мина под доминацията на северния тим и при липса на голови положения. В последните секунди на полувремето гостите от "Бутарке" изравниха. Вратарят Яго Ерерин изрита топката напред, Габриел я продължи с глава и при ситуация двама на двама Мачис и Мигел Гереро решиха ребуса - 1:1.

Натискът на домакините в началните минути на втората част даде резултат. В 51-ата минута Ибай Гомес центрира и Едгар реализира за 2:1. В 59-ата Габриел изпусна да изравни. В 84-ата кастилският тим направи 2:2. След корнер Унай Бустинса продължи към втората греда, където Пабло Инсуа отбеляза.