Силно второ полувреме донесе успеха на Рилски спортист срещу Берое

Отборът на Рилски спортист (Самоков) спечели дербито на XV кръг в Националната Баскетболна Лига, след като се наложи при домакинството си на Берое (Стара Загора) със 100:85 (25:23; 19:26; 32:16; 25:20).

Еван Бруинсма вкара 21 точки за победителите, Йордан Бозов и Златин Георгиев добавиха по 18 точки, а Девън Шелтън и Келвин Паркър приключиха съответно с по 13 и 12 точки.

Тихомир Желев вкара 22 точки за старозагорци, а Аарън Джоунс и Тенчо Тенчев завършиха съответно с по 15 и 10 точки.

Възпитаниците на Людмил Хаджисотиров стартираха много добре двубоя и поведоха със 7:1 след точно две минути игра, но след това отстъпиха инициативата и до средата на частта Берое успя да стопи изоставането си до само една точка – 11:12. В оставащото време играта вървеше кош за кош, като двата отбора си размениха по веднъж лидерството, а след десет минути Рилски спортист имаше само две точки преднина – 25:23.

В началото на втория период домакините се отпушиха от тройката чрез Георгиев и Стоянов, но гостите отговориха подобаващо с добре организирани нападения и разликата в резултата се запази само две точки в полза на Рилецо – 35:33. В последните пет минути на полувреме двата отбора се представиха на приливи и отливи, след като първо гоститите от Стара Загора поеха инициативата и поведоха с 11 точки – 49:38, но след това Златин Георгиев и Стоянов върнаха Рилецо в играта и след 40 минути разликата бе само пет точки в полза на Берое (Стара Загора) – 49:44.

Самоковци реализираха няколко стрелби от далечно разстояние в началото на второто полувреме за серия от 11:2 и поведоха за 55:51, като този път, момчетата на Людмил Хаджисотиров запазиха пределна концентрация и след 30 минути Рилски спортист вече водеше с по-комфортна преднина - 76:65.

В заключителната четвърт Берое се опита да потърси обрат, но прибързаните действия в нападение на „зелените“ се оказаха решаващи и до края на мача гостите така и не успяха се доближат до съперника. От своя страна, баскетболистите на Рилски спортист се възползваха от грешките на съперника и заслужено се поздравиха с крайния успех – 101:85.

Рилски спортист – Берое 100:85 (25:23; 19:26; 32:16; 25:20)

Рилски спортист: Паркър 12, Зл.Георгиев 18, Бруинсма 21, Шелтън 13, Бозов 18 (Секулов, Стоянов 5, Вутев, Иванов 6, Уудс 8)

Берое: Рос 9, Тешия 8, Гудул 6, Желев 22, Гибсън 5 (Николов 3, Тенчев 10, Тодоров 4, Джоунс 15, Раднев 3)