Балкан не се смили над Левски 2014

Балкан постигна трети пореден успех в НБЛ, а това се случи в “Арена Ботевград” срещу гостуващия Левски 2014 ,който бе победен със 75:63. Така играчите на Небойша Савич продължават да имат пълна успеваемост срещу “сините”, след като спечелиха по-рано през сезона при визитата си в столицата.

Вицешампионите бяха по-добрият отбор и контролираха мача от начало до край, а най-голямата разлика в тяхна полза достигна 22 точки. Още след първата част преднината на Балкан бе 10 точки и остана такава до почивката, а през третия период домакините удържаха съперника до само 7 точки, подпечатвайки си осмата победа за сезона. Във финалните 10 минути Левски 2014 навакса част от пасива си, но не успя да направи нещо по-значимо.

Михайло Секулович с 19 точки и Травис Даниълс с 18 бяха най-добрите играчи на Балкан. Душан Цветкович остана с 14.

За Левски 2014 Павел Иванов вкара 18, а Веселин Веселинов се представи значително по-добре от предходния мач и вкара 17 точки, овладявайки 9 борби.

БАЛКАН - ЛЕВСКИ 2014 75:63 (26:16, 25:27, 16:7, 13:20)

БАЛКАН: Николай Маринов 9, Амин Хот 8, Ивко Ивков 3, Травис Даниълс 18, Михайло Секулович 19 (Душан Цветкович 14, Филип Каменов 2, Радослав Кочев 2)

ЛЕВСКИ 2014: Евгени Хаджирусев 10, Павел Иванов 18, Кирил Райков 8, Веселин Веселинов 17, Крум Дойчинов (Лъчезар Димитров 2, Ангел Пейчинов 3, Станислав Славейков 5)