Академик Бултекс 99 се измъчи, но победи Ямбол

Отборът на Академик Бултекс 99 (Пловдив) записа очаквана, но много трудна победа в двубоя си от XV кръг на Националната Баскетболна Лига, след като се наложи при домакинството си на Ямбол с 87:78 (21:17; 19:22; 21:20; 26:19).

Най-полезен за победителите беше Оскар Белфийлд, който се отчете с „дабъл-дабъл“ – 21 точки и 12 асистенции, Джордан Семпъл също записа срещу името си двойни показатели – 15 точки и 17 борби, а Васил Александров и Димитър Димитров добавиха съответно по 15 и 14 точки.

Венцислав Петков отбеляза 29 точки за Ямбол, а Цветослав Острев вкара 14 точки.

Домакините от Пловдив откриха мача със серия от 10:2, но вместо да продължат силната си серия и да убият интригата още в началото, баскетболистите на Академик позволиха на съперниците си да стопят разликата до само четири точки след десет минути игра – 21:17.

Ямболии продължиха със силното си представяне и след три минути игра във втората четвърт вече бяха напред с една точка – 26:25 след точна стрелба на Венци Петков. В оставащите седем минути двата тима си размениха лидерската позиция многократно, а на почивката Академик Бултекс 99 имаше минимален аванс – 40:39.

През третата четвърт ситуацията на терена не се промени и след 30 минути резултатът бе 61:59 в полза на пловдивските „студенти“, но в заключителната четвърт домакините вдигнаха оборотите, като стигнаха до аванс от 10 точки – 78:68 и не изпуснаха инициативата до последния съдийски сигнал, който прозвуча при в полза на Академик Бултекс 99.