Лукойл взе реванш от Спартак

Лукойл Академик взе реванш от Спартак (Плевен) за драматичното поражение, което инкасира след продължение като гост в зала “Балканстрой” по-рано през сезона. Сега шампионите спечелиха у дома с и взеха дванадесетата си победа, но гостите бяха без двама основни играчи - Милован Савич и Александър Груев.

Макар че записаха резултатно първо полувреме, преднината в полза на домакините не бе голяма на почивката. Първата част бе спечелена от тях с 25:19, но през втората плевенчани оказаха по-сериозна съпротива и след 25:27 двата тима приключиха първата половина на двубоя при 50:46.

Краят за Спартак дойде през третата част, в която гостите вкараха само 11 точки срещу почти тройно повече и 30 за Лукойл, чиято преднина вече бе повече от комфортна след 30 минути игра в Правец - 80:57. Разликата продължи да набъбва в оставащите 10 минути, в които участниците в турнира за Купата на ФИБА Европа отмъстиха окончателно на единия от двата победили ги отбора и спечелиха с разгромното 104:71.

Христо Захариев завърши като най-резултатен с 22 точки за само 19 минути игра като резерва. Антъни Бийн вкара 15 точки, Максим Корнийенко - 13, докато Крис Минков и Денис Агре реализираха по 12.

Димитър Маринчешки с 26 и Мартин Маринов с 20 се отличиха за Спартак.

ЛУКОЙЛ АКАДЕМИК - СПАРТАК (ПЛЕВЕН) 104:71 (25:19, 20:20, 30:11, 24:14)

ЛУКОЙЛ АКАДЕМИК: Дани Гибсън 8, Филип Виденов 9, Антъни Бийн 15, Максим Корнийенко 13, Стив Зак 3 (Денис Агре 12, Асен Великов 7, Крис Минков 12, Николай Грозев 3, Христо Захариев 22)

СПАРТАК (ПЛЕВЕН): Милен Дудев 5, Мартин Маринов 20, Константин Коев 3, Димитър Маринчешки 26, Велислав Гълъбов 2 (Цветан Тодоров, Никола Станчев, Герасим Николов 5, Михаил Танев 10)