УБА върна Съндърланд на дъното

Уест Бромич върна Съндърланд на последното място в класирането, след като го победи с 2:0. Дарън Флетчър откри резултата с удар от воле след половин час игра, а малко по-късно Крис Брънт удвои аванса на домакините.

Тимът на Дейвид Мойс записа четвърта загуба в последните си пет шампионатни срещи и е с актив от 15 точки. Така след добрия период, в който Съндърланд даде надежди на феновете си, "черните котки" отново затънаха.

Играчите на Тони Пюлис доминираха през първото полувреме и се оттеглиха на почивка със заслужен аванс. В 30-ата минута гостите не успяха да изчистят топката след ъглов удар, топката стигна до Флетчър, който я овладя на гърди и с красив удар от въздуха я прати в мрежата. Брънт отбеляза второто попадение в мача също от воле, което може би бе още по-красиво.

УБА запази аванса си и след почивката, а гостите в нито един момент не изглеждаха с шансове да се доберат до точка. Новото попълнение на домакините Джейк Ливърмор дебютира и игра в последните 20 минути.