Искан от ЦСКА-София бележи при успех на Уест Хам

Отборът на Уест Хам победи с 3:1 Мидълзбро в мач от 22-ия кръг на Премиър лийг. Андрю Каръл отново показа, че се намира в отлична форма в последно време и отбеляза два гола. В края на мача успеха подпечата Джонатан Кайери, който бе желан от ЦСКА-София, а Кристиан Стуани бе изравнил за Боро.

Резултатът бе открит още в деветата минута, когато Каръл се разписа с глава след центриране от корнер. В 27-ата обаче домакините изравниха. Стуани се възползва от пас на Калъм Чембърс и направи 1:1. Минута преди края на първата част Каръл даде нова преднина на “чуковете”. Нападателят добави една избита от вратаря Виктор Валдес топка.

През втората част Боро търгна в атака и на няколко пъти бе близо до изравняването, но в крайна сметка Уест Хам стигна до трети гол в самия край на мача. При една контраатака Мануел Ланцини намери Кайери, който бе останал на чиста позиция и оформи крайното 3:1 в полза на гостите.

По този начин Мидълзбро продължава да изпитва трудности в последните си двубои и от пет мача насам няма успех в шампионата. Тимът на Айтор Каранка остава с 20 точки на 16-а позиция. Уест Хам от своя страна записа втори пореден успех и втори пореден мач, в който отбелязва три гола. Играчите на Славен Билич са на десето място с 28 точки.