Ман Сити пак не успя да победи Тотнъм, въпреки че имаше преднина от два гола (видео)

Манчестър Сити не успя да победи Тотнъм и във втория шампионатен сблъсък между двата тима през този сезон. "Гражданите" имаха аванс от два гола, но въпреки това завършиха 2:2 с "шпорите" на "Етихад". Льорой Сане (49') и Кевин де Бройне (54') дадоха на пръв поглед комфортна преднина на домакините след груби грешки на Юго Лорис. Деле Али (58') и Сон Хюн-Мин (77') обаче донесоха равенството на Тотнъм.

Новото попълнение на "гражданите" Габриел Жезус остана на скамейката за началото. Там бе и Джон Стоунс. Александър Коларов и Льорой Сане започнаха като титуляри. Кевин Вимер стартира вместо контузения Ян Вертонген в състава на "шпорите". Хари Кейн излезе за своя мач №100 в Премиър лийг.

Домакините бяха по-добрият отбор през първата част и създадоха по-чистите положения, от които обаче не успяха да извлекат максимума. Сабалета, Силва, Де Бройне и Агуеро пропуснаха няколко много добри ситуации, като Юго Лорис също се отчете с три-четири решаващи спасявания. В хода на това първо полувреме мениджърът на гостите Маурисио Почетино промени схемата на игра на своя отбор, който започна с трима в отбрана, но впоследствие премина към формация с типична защитна четворка. Хари Кейн остана напълно изолиран в предни позиции и не създаде никакви проблеми за Клаудио Браво. В крайна сметка пълната доминация на "гражданите" не бе материализирана до почивката.

В 49-ата минута Лорис, който направи страхотно първо полувреме, сгреши фатално. Французинът се изстреля напред в опита си да изчисти с глава на границата на наказателното поле едно дълго подаване към Сане. Стражът обаче прати топката в тялото на германеца, който после нямаше проблем да вкара на празна врата. Останаха съмнения, че топката срещна ръката на крилото на Сити, но фаул не бе отсъден и попадението бе зачетено. Пет минути след това Лорис направи втори подарък на Манчестър Сити. Този път стражът на Тотнъм изпусна топката след едно неособено опасно центриране на Стърлинг отдясно. Де Бройне имаше леката задача също да вкара от няколко метра.

"Шпорите" обаче успяха сравнително бързо да реагират на тези две фатални грешки и  да намалят в 58-ата минута, когато Деле Али засече с глава центриране на Уокър отдясно. Това бе и първият точен удар на лондончани за днес.

Лошата новина за гостите обаче бе фактът, че в 64-ата минута Тоби Алдервейрелд напусна принудително терена заради контузия. Това може да се окаже голям проблем за Почетино в следващите няколко срещи, тъй като и Вертонген е аут за около шест седмици.
В 76-ата минута Стърлинг се озова очи в очи с Лорис, но стреля в ръцете му. Домакините обаче претендираха с основание за дузпа в тази ситуация, тъй като английският национал бе избутан в гръб от Уокър, който можеше да бъде изгонен, ако бе посочена бялата точка. Сигнал обаче не последва, а минута по-късно Тотнъм изравни. Ериксен центрира отдясно, Кейн чукна с пета към Сон, който стреля в ъгъла за 2:2.

Това пък означаваше, че Браво допусна шест гола от последните шест точни удара във вратата му.

В 82-рата минута в игра се появи Габриел Жезус, който две минути след това прати топката във вратата на Лорис, но попадението му правилно бе отменено заради засада.

Тотнъм остава на второ място - на шест точки за лидера Челси, който утре може да увеличи преднината си на върха на девет пункта. Манчестър Сити е на пета позиция, на три точки зад днешния си съперник.