Бивш национал започна да бележи в Полша

Българският нападател Алекс Колев се отчете със силен дебют за полския си клуб Стал Миелец, където премина след раздялата с Берое тази зима. 24-годишният стрелец вкара единственото попадение за втородивизионния тим в контролата срещу елитния Корона (Киелце), завършила 1:1.

През първото полувреме треньорите на двата отбора заложиха на титулярите си. За Стал Миелец освен Колев, от първата минута започна и Васил Панайотов. В състава на Корона личеше името на бившия футболист на Лудогорец Дани Абало, който на няколко пъти затрудни стража на Миелец.

Алекс Колев се разписа в 19-ата минута, откривайки резултата за тима. Българският таран още няколко пъти създаде главоболия на отбраната на Корона, а веднъж и съдията подмина очевидна дузпа за нарушение срещу него.

Почивката дойде при минимален аванс за Стал Миелец, а с извършените множество смени през второто полувреме играта се накъса. Корона стигна до изравняването в 84-ата минута, когато точен за 1:1 беше Мохамед Есам.