Полетът на Хофенхайм не спира (видео)

Тимът на Хофенхайм продължава да лети високо и започна новата 2017 година по мечтан начин, побеждавайки с 2:0 далеч от дома срещу Аугсбург. Така футболистите на младия треньор Юлиан Нагелсман продължават да не познават вкуса на поражението през настоящия сезон и имат седем успеха и десет равенства в актива си, а в графата загуби срещу името на отбора продължава да стои една нула.

Десетото попадение на Сандро Вагнер изведе гостите напред в резултата веднага след почивката. Голаджията завърши безкомпромисно бърза атака на своя отбор, след като Надием Анири го изведе сам срещу вратаря - 1:0 в 47-ата минута. Андрей Крамарич довърши започнатото с втори гол за 2:0 след 64 минути игра, като това бе и финалният резултат.

Аугсбург от своя страна се свлече до тринадесето място в таблицата, а Раул Бобадийя не успя да ознаменува новия контракт, който подписа преди двубоя с попадение.

Хофе ще гостува за втори пореден кръг след седмица - на РБ Лайпциг, доакто Аугсбург ще пътува за мач с Волфсбург.