Гълъбинов започна годината с гол в Италия

Българският нападател на Новара Андрей Гълъбинов започна годината, както и завърши старата, с попадение. Националът на България се разписа при подновяването на Серия "Б" в гостуването на Трапани в мач от 22-ия кръг, но за негова жалост, шестият му гол за сезона в калчото не бе достатъчен на тима му, който загуби с 1:2 в Южна Италия. Той се разписа със силен удар с левия крак извън наказателното поле в 38-ата минута, като не остави шансове на стража Пилячели. Изненадващо обаче последният в класирането стигна до пълен обрат, като записа едва втората си победа за сезона.

Първо Коронадо изравни в 43-ата минута от дузпа, а малко след началото на втората част Мараки вкара втори гол във вратата на гостите. Това се случи в 50-ата минута. Гълъбинов в 53-ата минута бе спрян от Пилячели, който изби негов плътен изстрел, а няколко минути по-късно, родният талант отново се размина с изравнително попадение.

Федерико Македа влезе, за да си партнира с родния таран, но и това не помогна на гостите, които рискуваха да получат трети гол в 80-ата минута, когато Кресич от Трапани удари гредата.

Хубавата новина за Гълъбинов, че вече трети пореден мач записва името си сред голмайсторите, като е едноличен стрелец на тима си в кампанията. Голът е негов 20-и за Новара от 42 мача за клуба. Въпреки това тимът му записа десета загуба този сезон в първенството, която остави отбора извън местата, даващи право на плейоф. Гълъбинов и компания имат 28 точки, докато Трапани остана последен с 16 точки.