Силно начало за Ради Цонев и Лече при подновяването на битката за Серия "Б"

Бившият младежки национал Радослав Цонев започна с победа новата година в Италия. Халфът игра до 90-ата минута при успеха с 3:1 над Мелфи в мач от 22-ия кръг на Лега Про - група "С", третото ниво на италианския футбол. Двубоят поднови първенство, което бе в пауза от три седмици. Цонев започна от първата минута, след като последните срещи на 2016 година бе сред най-добрите футболисти на тима си. Той бе аплодиран от близо 11 000 тифози на "Виа дел Маре" в Лече.

"Джалоросите" поведоха набързо с 2:0 между 26-ата и 29-ата минута. Първо Доумбия бе точен, а след това Катурано за пореден път през този сезон се разписа. Фоджа от гостите намали в последната минута на първата част. През второто полувреме Цонев бе на терена до последната минута, когато бе заменен от Маймоне, а в последните секунди на срещата Лече вкара трети гол. Той бе дело на Манкосу. Другият българин в тима Антонио Вутов, който иска да продължи кариерата си в Ботев (Пловдив), остана на пейката.

Така "джалоросите" делят първото място с Матера, който победи трудно с 3:2 Козенца в гостуване. Двата тима имат по 46 точки, докато третият тим, който имаше същия актив с тях - Юве Стабия на Живко Атанасов, завърши наравно 1:1 у дома с Монополи и остана с 44 точки. Българският бранител остана на пейката през всичките 90 минути, след като есента бе твърд титуляр в тима.