Исторически гол на Рууни спаси Ман Юнайтед (видео)

Уейн Рууни стана рекордьор по голове за Манчестър Юнайтед. Английският национал се разписа в 94-ата минута при гостуването на Стоук и с това попадение "червените дяволи" стигнаха до крайното 1:1. Рууни, който влезе като резерва, се разписа след великолепно изпълнение на пряк свободен удар в заключителните секунди на срещата. За него това попадение бе под номер 250 за клуба, с което той изпревари легендата Боби Чарлтън.

"Грънчарите" поведоха в 19-ата минута, когато Арнаутович навлезе в наказателното поле и намери Питерс, който опита да подаде на съотборник, но топката бе отклонена от Мата и се озова в мрежата зад Де Хеа.

След като записа 17-и пореден мач без загуба Юнайтед остана на шеста позиция с актив от 41 точки, но е много близо до отборите пред него. Стоук пък е девети, но феновете на тима имаха поводи за радост, тъй като преди срещата клубът представи новото си попълнение Саидо Берахино.

Отборът на Марк Хюз опита да бъде агресивен и да натисне от началото, но това не се случи, тъй като гостите излязоха уверени след поредицата от добри игри и резултати през последните седмици. "Червените дяволи" изглеждаха по-опасния отбор, въпреки че до чисти голови положения не се стигаше.

Играчите на Жозе Моуриньо търсеха начин да застрашат вратата на съперника, но това трудно им се отдаваше. В 27-ата минута удар на Фелаини с глава не затрудни Лий Грант. След половин час игра обаче положенията пред вратаря на Стоук започнаха да стават по-сериозни. Хуан Мата пропусна да се реваншира за автогола в 31-ата минута, когато Ибрахимович навлезе в наказателното поле и му подаде, но испанецът не успя да уцели опразнената врата. Малко по-късно при идентична ситуация Златан отново бе на опасна позиция и вместо да стреля изненадващо пак опита да намери Мата. Този път бранител на домакините спря подаването.

Към края на първото полувреме натискът на Ман Юнайтед се засили. Фелаини и Погба отправиха опасни удари, но до попадение не се стигна. В този период превъзходството на гостите бе значително, а до контраатаките, на които Стоук обикновено разчита, въобще не се стигаше, като тимът на Марк Хюз се дръпна много назад.

В началото на второто полувреме "червените дяволи" отново имаха проблеми с креативността в предни позиции, а срещата се накъса. Моуриньо трябваше да промени нещо, ако искаше да промени резултата. Португалецът пусна в игра Маркъс Рашфорд още в 56-ата минута, като английският национал замени Фелаини. Рашфорд промени облика на тима и изостри атаките.

Юнайтед се изнесе в по-предни позиции, но това отвори повече пространства за Стоук. Опасните атаки и към двете врати обаче не завършваха с удари, въпреки агресивните действия от страна и на двата тима. В 76-ата минута Рашфорд получи възможност след центриране на влезлия като резерва Уейн Рууни. Ударът му обаче мина встрани от вратата. Три минути преди края третият английски футболист, който Моуриньо пусна, бе близо до изравняване. Джеси Лингард отправи хубав удар, който се отклони от горната греда.

В минутите, откакто се появи на терена, Рууни не се запомни с нищо, но това се промени секунди преди края. От много трудна позиция той изпълни по великолепен начин пряк свободен удар и прати топката в горния ляв ъгъл на Грант. Това бе неговият 250-и гол за Манчестър Юнайтед, с което той изпревари Боби Робсън и стана футболистът с най-много голове в историята на клуба.

СТОУК - МАН ЮНАЙТЕД 1:1