Лудогорец изпусна лидера в Полша (видео)

Лудогорец и Ягелония завършиха 1:1 във втората контрола на орлите в Турция. Резултатът откри Клаудиу Кешерю в 65-ата минута, а Фьодор Чернич изравни четири минути преди края на редовното време.

Наставникът на българския тим Георги Дерменджиев отново пусна две различни единайсеторки в двете полувремена, както го направи и в първата проверка срещу Арсенал (Тула), която също приключи при 1:1.

Първият четвърт час в днешната среща премина без опасности пред двете врати. В 16-ата минута Лудогорец създаде първото голово положение, но опасен изстрел с глава на играч в зелено профуча над напречната греда. Поляците отговориха с шут на Томашик в 22-ата минута, който попадна в ръцете на Борян.

В 37-ата минута Лукас Саша стреля от дистанция, но не намери целта. Пет минути по-късно нов шут, този път на Кампаняро, излезе в аут.

В заключителните секунди на първата част Ягелония получи право да изпълни пряк свободен удар на границата на наказателното поле фронтално срещу вратата на Лудогорец, но Василиев изпрати топката в аут.

Втората част започна като първата, равностойно и без положения пред двете варти. Все пак българският тим бе малко по-активен, но удари на Кешерю и Анисе от средна дистанция не затрудниха стража на поляците. Така се стигна до 65-ата минута, в която последва центриране отдясно на Мисиджан към Кешерю, който стреля с глава, топката се удари в лявата греда и влетя в мрежата на Ягелония - 1:0 за Лудогорец.

Последваха силни минути за разградчани, които на няколко пъти пропуснаха да удвоят своята преднина.

В 74-ата минута българският шампион бе близо до втори гол, когато Кешерю изведе Лукоки сам срещу вратаря, но малко не достигна на втория да отбележи. Девет минути по-късно и пред Анисе се откри възможност да вкара, но шутът му от 7-8 метра излезе над вратата.

И когато проверката отиваше към минимален успех за българския тим, Фьодор Чернич изравни. Футболистът на поляците реализира с шут от 20 метра.

ЛУДОГОРЕЦ - ЯГЕЛОНИЯ 1:1