Рамос отново влезе в ролята на герой (видео и галерия)

Отборът на Реал Мадрид прекъсна лошия си ход с домакинска победа с 2:1 над Малага в среща от 19-ия кръг на Примера дивисион, играна пред 72 687 зрители на "Сантиаго Бернабеу". Серхио Рамос реализира и двата гола за мадридчани (35 и 43), като отново влезе в кожата на "супермен", след като преди седмица беше грешник с автогол срещу Севиля. Хуанпи се разписа за малагийци в 63-ата минута. Лошата новина за домакините беше контузията на Марсело в 25-ата минута. С успеха световният шампион отново дръпна пред преследвачите в класирането.

В началото Зинедин Зидан заложи на Начо Фернандес като десен бранител, лишавайки се от Данило. Лукас Васкес си партнираше с Карим Бензема и Кристиано Роналдо. Гостите от "Ла Росаледа" бяха подредени в система 4-2-3-1 с централен нападател Адалберто Пеняранда.

Реал Мадрид - Малага След спокойните първи десет минути последва буря от голови положения между 10-ата и 20-ата. Първо Кристиано центрира отляво, топката стигна до Лукас отдясно в наказателното поле, а след неговото центриране не се намери кой да стреля. При следващата "бяла" атака Васкес центрира отдясно, Бензема беше непокрит и с глава стреля в земята, след което топката мина на сантиметри от гредата.

В 12-ата минута Роналдо изпусна очи в очи с Карлос Камени. "Лос меренгес" отнеха топката в центъра и за броени секунди португалецът беше изведен на стрелкова позиция - камерунският страж предугади удара и изби. В 13-ата Пабло Форналс прехвърли Начо Фернандес в наказателното поле, но след това пасът не се получи.

Реал Мадрид - Малага - 2:1 В 15-ата Бензема направи голям пропуск, опитвайки се да засече топката с пета. Васкес отново набра скорост отдясно и центрира ниска топка към непокритата "деветка", а триковият опит не сработи. При следващата акция Гонсало Кастро стреля по земя към диагонала и нацели гредата. Гостите нямаха късмет за добавка.

Две минути по-късно Чори Кастро шутира от границата - Кейлор Навас внимаваше и изби. В 25-ата минута Марсело напусна с контузия, заменен от Иско. Зинедин Зидан заигра с трима бранители, премествайки Начо отляво. В 31-ата Навас не се ориентира при изпълнение на корнер и Начо Камачо насочи към далечната греда, като сантиметри разделиха южняците от гол.

Реал Мадрид - Малага - 2:1 В 36-ата кой друг, ако не Серхио Рамос, отбеляза след изпълнение на корнер. Капитанът беше оставен непокрит и стреля с глава от 12 метра, матирайки стража на тима от Коста дел Сол. В 43-ата Рамос вкара и втори гол след статично положение. Тони Кроос центрира от фал, Роналдо се размина с глава, но Серхио беше на точното място и отблизо засече с крак - 2:0. Останаха сериозни съмнения за засада, като според съдийският анализатор на Marca Оливер Андухар има засада с няколко сантиметра. В последните секунди на полувремето Бензема се включи силно в наказателното поле, центрира остро, а Микел Вийянуева за малко не си отбеляза автогол, като топката се отклони от близката греда.

Втората част вървеше спокойно и скучновато. Домакините търпеливо разиграваха топката и не търсеха задължително нов гол. "Лос бланкиблаус" пък трудно организираха своите нападения. В 63-ата минута Хуанпи реализира попадение, което запали интригата. Хуанкар направи забележителен рейд отляво, отбитата топка достигна до непокрития Хуанпи, който отбеляза от 12 метра, възползвайки се от объркването.

Реал Мадрид - Малага - 2:1 Само минута по-късно андалуският тим можеше набързо да изравни. "Белите" почти мигновено загубиха топката, Чори се стрелна отляво и шутира ниско по диагонала - Кейлор Навас плонжира и изби. В 74-ата за малко публиката на "Сантиаго Бернабеу" да види нелеп автогол. Топката беше върната от центъра към Камени, той не успя да я спре и я застигна на сантиметри от голлинията. Кристиано получи възможност за добавка, но я пропиля.

Минута по-късно португалецът нямаше късмет след страхотен удар по диагонала. Кълбото се отби от далечната греда. До края на мача напрежението основно беше пред вратата на Камени и затова победата на Реал не беше застрашена.

Реал Мадрид - Малага - 2:1 В сряда вечер момчетата на Зидан имат тежко гостуване на Селта в опит да останат в турнира за Купата на краля.