Пет теми за размисъл пред Анчелоти

Байерн (Мюнхен) си гарантира първото място на полусезона в Бундеслигата, но с играта си отборът не успокоява своите фенове преди наближаващите мачове на истината. В петък шампионите едва се справиха с Фрайбург (2:1) и поне за ден дръпнаха с 6 точки пред втория РБ (Лайпциг).

От Kicker анализираха част от състоянието на отбора и евентуалните проблеми пред Карло Анчелоти.

1. Прекомерната зависимост от Левандовски
Полякът вече има 14 попадения от началото на сезона в елита и е пределно мотивиран във всяка една среща. Понякога той прекалява с индивидуалните действия, но засега това само носи успех. Ако обаче Лева се контузи, няма кой да го замести.

2. Мюлер продължава да няма никакъв късмет
Томас Мюлер изглежда във форма, като тича, бори се, подава, но така и не може да вкара.

3. Рискът с Чаби Алонсо
Ветеранът е доста рисков в последно време, особено когато е атакуван агресивно от съперника. Срещу Фрайбург той получи жълт картон още преди почивката, а и отделно направи нетипично много за себе си грешни подавания.

4. Байерн влиза слабо в мачовете
Баварците често започват трудно двубоите си. Срещу Инголщат 04, Майнц 05 и Фрайбург те се оказаха в ролята на догонващите още преди изтичането на десетата минута. Положителното е, че и в трите случая мюнхенци успяха да обърнат резултата в своя полза.

5. Повече голове от статичните положения
При Джосеп Гуардиола Байерн почти не стигаше до попадение след корнер, защото те често бяха изпълнявани късо и набързо. Сега обаче футболистите от "Алианц Арена" вече имат три гола след ъглови удари, което означава, че Анчелоти трябва да насърчава своите да продължат по този начин.