Надал на осминафиналите след петсетова битка

Рафаел Надал се класира за осминафиналите на Откритото първенство на Австралия след изключително тежка битка срещу 19-годишния Александър Зверев. Шампионът в Мелбърн от 2009 г. спечели с 4:6, 6:3, 6:7(5), 6:3, 6:2, а срещата предложи много емоции и продължи 4 часа и 6 минути. Рафа трябваше да се бори много, за да обърне нещата от 1:2 сета, но показа, че е в отлична физическа форма и успя да пречупи играещия за Германия тенисист.

Във втори пореден турнир от Големия шлем Рафа достига до четвъртия кръг, след като при предишните си четири участия не успя да стигне до тази фаза. Успехът бе показателен за това, че испанеца е в доста по-добра форма от миналата година и поради друг факт. Той спечели петсетов мач, като в последните си три срещи на Голям шлем преди тази, достигали до пет сета, той допусна загуби.

Срещата не започна добре за Надал, който допусна пробив в първия гейм. Зверев опитваше да натиска съперника през цялото време. Той взе първия сет, а след това спечели третия след тайбрек, побеждайки с 2:1 сета. Носителят на 14 титли от Големия шлем обаче нямаше никакво намерение да се предава. 30-годишният испанец показа типичните си качества - много борбеност и издръжливост. В последните два сета той доминираше, като показа на младока, че още не е готов за тежки двубои на най-високото ниво.

Следващият съперник на Рафа ще е победителят от срещата между Гаел Монфис и Филип Колшрайбер.