Голдън Стейт с нова победа, Бруклин вкара 143 точки на Ню Орлиънс

Лидерът в Националната баскетболна асоциация Голдън Стейт записа шеста поредна победа след 125:108 в залата на Хюстън. Кевин Дюрант беше лидер на вицешампионите с 32 точки и 7 асистенции, а Стеф Къри добави 24 точки и 7 асистенции за успеха. Резервата Клинт Капела беше най-добър за домакините с 22 точки и 12 борби, а звездата на тима Джеймс Хардън се отличи със 17 точки, 11 асистенции и 7 борби. Кемба Уокър наниза 32 точки и помогна за убедителния успех на Шарлът над гостуващия Торонто със 113:78.

Робърт Ковингтън вкара две тройки в последните 40 секунди на мача и завърши с 22 точки, с което допринесе за драматичния успех на Филаделфия над гостуващия Портланд с 93:92.

Ерсан Илясова завърши с 24 точки за домакините, които записаха четвърта поредна победа. Деймиън Лилард се отличи с 30 точки, а Мейсън Пламлий пропусна със сирената и гостите допуснаха четвърто последователно поражение.

Марк Гасол завърши с 28 точки и 9 борби, а Мемфис се справи с гостуващия Сакраменто със 107:91.

Брук Лопес и Боян Богданович реализираха по 23 точки, а Бруклин прекъсна серия от 11 поредни загуби след успех със 143:114 над Ню Орлиънс. Седем играчи завършиха с двуцифрен актив при най-убедителната победа на тима в лигата през сезона.

Антъни Дейвис беше най-резултатен за гостите с 22 точки и 9 борби, въпреки че напусна принудително в третата четвърт заради травма на крака. Руди Гобер вкара рекордните в кариерата си 27 точки, а Юта записа пета поредна победа след 112:107 с продължение срещу домакина Далас. Редовното време завърши 98:98, като Гордън Хейуърд от гостите пропусна изстрел 2,8 секунди преди края. Двубоят продължи равностойно до 95 секунди преди края, когато след 107:107 домакините направиха серия от 5 безответни точки, за да триумфират.

Първенство на Националната баскетболна лига на САЩ и Канада (НБА), мачове от редовния сезон:

ЛА Лейкърс - Индиана - 108:96
Далас - Юта - 107:112 след продължение
Мемфис - Сакраменто - 107:91
Хюстън - Голдън Стейт - 108:125
Атланта - Чикаго - 102:93
Филаделфия - Портланд - 93:92
Шарлът - Торонто - 113:78
Орландо - Милуоки - 112:96