Серина даде четири гейма на сънародничка, Конта изхвърли Вожняцки

Шесткратната шампионка в Мелбърн Серина Уилямс не срещна затрудния в мача си от третия кръг на Australian Open. Американката спечели с 6:1 6:3 срещу сънародничката си Никол Гибс за 63 минути.

Серина отпразнува 19 години от първото си стъпване на "Род Лейвър Арина", след като през 1998 г. дебютира на този корт в мач срещу сестра си Винъс. 35-годишната тенисистка, която е тръгнала към 23-а титла от Големия шлем, демонстрира отлична форма след по-тежките първи два мача в турнира, като още няма загубен сет.

Следващата й съперничка е поставената под номер 16 Барбора Стрицова, окято спечели с 6:2, 7:5 срещу французойката Каролин Гарсия. Чехкинята изрази оптимизъм преди сблъсъка: "Тя е човек, може да бъде победена. Това е Голям шлем, а ние говорим така, сякаш вече е спечелила. Не ми харесват тези приказки".

Джоана Конта също се класира за осминафиналите. Тя бе убедителна срещу бившата номер 1 в света Каролин Вожняцки и я победи с 6:3, 6:1. Родената в Австралия тенисистка, която играе за Великобритания, завърши първия сет със пробив. Вожняцки улесни съперничката си, като предаде своя сервис гейм с двойна грешка в началото на втората част, а след това Конта поведе с 5:0.

Поставената под номер 9 Джоана записа осма поредна победа, след като преди седмица спечели титлата в Сидни. На осминафиналите я чака рускинята Екатерина Макарова, която отстрани Доминика Цибулкова.