Шампионът Кот Д'Ивоар с ново равенство (видео)

Защитаващият титлата си Кот Д'Ивоар направи нова грешка стъпка на турнира за Купата на африканските нации по футбол след 2:2 срещу Конго в среща от втория кръг в група "С" на надпреварата. След разочароващото нулево равенство срещу Того на старта възпитаниците на Анри Дюсюйе отново не успяха да постигнат успех, което застрашава класирането на отбора на четвъртфиналите.

Конго на два пъти повеждаше в резултата. Още в деветата минута Неескенс Кебано получи пас в ляво в пеналта от Жуниор Кабананга и със силен удар по диагонала прати топката в мрежата на Силвен Гбоуо.
Уилфред Бони изравни с глава след центриране от корнер от ляво на Марк Градел в 26-ата минута, но само две минути по-късно Кабананга, който на клубно ниво играе във ФК Астана под ръководството на българския специалист Станимир Стоилов, отново изведе Конго напред. Той вкара с глава след отлично центриране от дясно към далечната греда на Ндомбе Нубеле.

Капитанът Серей Дие оформи крайното 2:2 в 67-ата минута след самостоятелна акция и удар от около 25 метра, който се отклони от защитник на Конго и подлъга вратаря Лей Матампи.
В последните минути котдивоарците натиснаха, но Серж Орие пропусна от добра позиция, а в добавеното време гол на резервата Саломон Калу беше отменен заради засада.
Конго е лидер във временното класиране с 4 точки, следван от Кот Д'Ивоар с 2 точки.

Того, който е трети с 1 точка, играе по-късно днес срещу Мароко, който е последен без актив.

КОТ Д'ИВОАР - КОНГО 2:2