Лидерът Монтана с 12-а победа в Суперлигата

Лидерът във волейболната Суперлига на България Монтана записа 12-а победа от началото на сезона. Момчетата на Даниел Пеев записаха чист успех като гост над Черно море във Варна с 3:0 (25:20, 28:26, 25:22) в мач от 13-ия кръг.

Така Монтана остава еднолично на върха с актив от 37 точки след 12 победи и 1 загуба с 9 точки преднина пред втория ЦСКА, който е с два мача по-малко и актив от 28 точки след 10 победи и 1 загуба. Черно море допусна 7-а загуба и има актив от 13 точки след 4 победи и 7 загуби.

За гостите от Монтана в състава липсваха имената на централния блокировач Иван Латунов, който в началото на седмицата се подложи на операция на крака и на разпределителя Любомир Агонцев, който също се възстановява от хирургична интервенция. За сметка на това дебют направи новото попълнение на тима руменцьт Александру Захар, който приключи срещата с 11 точки (2 блока, 1 ас и 42% ефективност в атака).

Най-голяма интрига имаше във втората част, когато волейболистите на Черно море успяха да поведат още от началото на гейма, но опитът на Монтана сложи точка на спора за спечелването му. В последната част играчите на Даниел Пеев показаха класата си и дръпнаха в резултата, но куп грешки за малко да им костват успеха. Все пак те успяха да се измъкнат от младоците на "моряците".

Най-резултатен за победата на Монтана беше Александър Симеонов с 16 точки (1 блок, 2 аса, 57% ефективност в атака и 58% позитивно посрещане), а Златко Кьосев добави още 12 точки (1 блок, 50% ефективност в атака и 50% позитивно посрещане) за успеха. За тима на Черно море Вангел Велинов заби 13 точки.

"За нас е важно, че въпреки здравословните проблеми, които имаме, успяхме да спечелим този мач. Лошото беше, че залата във Варна беше студена и преди мача отменихме тренировката, защото условията не бяха приятни. Доволен съм, че все пак победихме, но има много резерви в играта ни. Ако продължаваме да играем така, няма как да се получат нещата. Завързаният втори гейм успяхме да го спечелим с опит. В третата част поведохме с голяма разлика, но наши грешки направиха гейма интересен", коментира пред BGvolleyball.com треньорът на Монтана Даниел Пеев.