Монтана падна от казахстанци

Монтана загуби с 0:1 от Окжетпес (Казахстан) първата си контрола от зимния подготвителен лагер в турския курорт Белек. Единственото попадение в срещата реализира роденият в Буенос Айрес словенец Лукас Хорват в 61-ата минута.

Хорват изпълни пряк свободен удар, топката премина през куп от играчи и влетя в мрежата на българския отбор.

Монтана имаше превъзходство преди почивката срещу петия в казахстанския елит, но Атанас Илиев и Петър Атанасов направиха пропуски.

След почивката старши треньорът Атанас Джамбазки извърши много смени и второто полувреме вървеше равностойно, но с повече положения за Окжетпес.

От титулярите в състава на Монтана единствено до към средата на втората част играха новото попълнение Марко Яколич, Бамба Диарасуба и Сергей Георгиев.

Следващата проверка на тима е на 23 януари (понеделник) срещу унгарския Пакш.