Битката от "Аноета" продължи онлайн

Футболистите на Реал Сосиедад и Барселона използваха и социалните мрежи, за да спорят около снощния двубой помежду им от четвъртфиналите за Купата на Испания. Шампионите спечелиха с 1:0 след гол на Неймар от дузпа, но домакините имат сериозни претенции към съдиите.

Първи започна Асиер Ияраменди, който в профила си в Twitter написа "Едно и също още веднъж! Още веднъж…", явно намеквайки, че каталунците са подкрепяни от реферите.

Освен от спестеното според тях изгонване на Лионел Меси баските недоволстваха и от маркираната засада на Давид Сурутуса през второто полувреме, когато ясно се видя, че такава нямаше. "Ужасен контрол, но… знаеш", коментира полузащитникът на Сосиедад, признавайки, че е сгрешил при поемането на кълбото.

Иван Ракитич от Барселона обаче реши също да се включи в защита на своя тим. "Не знам за какво се оплаква Ияраменди. Имаше още някоя дузпа в мача. Понякога е по-добре да оставиш телефона си на мира...“, контрира Модрич.

Тогава вече думата "взе" и защитникът на Реал Раул Навас: "Не знам дали не е по-добре да погледнеш първо в собствения с двор. Не е ли по-добре да се каже същото на някой съотборник, който говори много повече от Ияра, както в Twitter, така и извън него“, с което намекна за постоянните постове на Жерард Пике. Сега обаче бранителят на Барса запази мълчание.