Рекорд за Мело и нова издънка за Никс (видео)

Кармело Антъни постави клубен рекорд на Ню Йорк за точки в една четвърт, но това не спаси Никс от поредната издънка, която този път бе у дома срещу Вашингтон. Уизърдс спечелиха като гости в “Медисън Скуеър Гардън” със 113:110, нанасяйк дванадесето поражение на местния отбор в последните петнадесет мача. Звездата на домакините вкара 25 точки в рамките на втората част след 7/7 за 2 точки, 3/5 за 3 точки и 2/2 от наказателната линия, но след това представянето му значително спадна и той вкара само две от последвалите дванадесет стрелби и в крайна сметка реализира само още 9 точки, за да завърши с 34 - най-много от всички в мача. Мело овладя и 10 борби за 35 минути на паркета.

Джон Уол бе двигателят на столичани с 29 точки и 13 асистенции, а Ото Портър-младши наниза 6 тройки от 10 опита за общо 23 реализирани точки. Двамата поведоха общо шестима играчи на Вашингтон с двуцифрени точкови показатели - Маркийф Морис (14), Марчин Гортат (12), Джейсън Смит (11) и Кели Оубри-младши (10).

Дерик Роуз се отчете с 20 точки за Никс, докато Кристапс Порзингис вкара 15 от пейката. Кайл О’Куин остана с 14 и 8 борби при 70% успеваемост от игра.

Никс имат 19 победи и 25 загуби, а балансът им на собствен терен е 12-10. Уизърдс са с актив от 23-19, но едва пет от победите им са при гостувания.