Айлендърс и Рейнджърс с убедителни победи

Ню Йорк Айлендърс победи Далас с 3:0 в мач от Националната хокейна лига. Айлендърс спечели убедително в първия мач на тима след уволнението на дългогодишния треньор Джак Капуано.
Под ръководството на временния наставник Дъг Уейт нюйоркчани вкараха три безответни гола, два от които на Джон Таварес и един на Калвин де Хаан.

Другият тим от Ню Йорк - Рейнджърс, също записа убедителна победа с 5:2 над Торонто. Майкъл Грабнър се разписа два пъти срещу бившия си отбор, а по едно попадение добавиха Павел Бухневич, Брейди Скей и Джей Ти Милър. Тайлър Бозак и Зак Хайман отбеляза попаденията за Торонто.

Лидерът в Тихоокеанската дивизия Анахайм се наложи с 2:1 над Колорадо. Ник Ричи вкара победния гол 2 минути преди края за тима на Анахайм, който печели осма победа в последните си 10 мача. Хампус Линдхолм отбеляза първото попадение за Анахайм. Поражението за Колорадо е четвърто поредно и общо 21-о в последните 25 мача и отборът е с най-лош баланс в лигата от началото на сезона.

Преследвачът на Анахайм в Тихоокеанската дивизия - Сан Хосе, надигра Тампа Бей с 2:1. Райън Карпентър и Логан Кутюр бяха точни за "акулите", а Джонатан Друин се разписа за Тампа Бей.