Франция и Испания завършиха без загуба груповата фаза на световното по хандбал

Защитаващият титлата си Франция и европейският вицешампион Испания завършиха с пълен актив първата фаза на Световното първенство по хандбал за мъже. В Нант домакините, които вече си бяха осигурили първото място в група "А", спечелиха трудно с 26:25 (13:13) срещу Полша.

Оливие Ниока реализира седем гола за петия пореден успех на французите, за които в игра се появиха повечето от резервите.

Норвегия завърши на втора позиция с 8 точки, след като разгроми аутсайдера Япония с 38:23 (19:14).

В директния спор за третото място двукратният световен първенец Русия обърна Бразилия със силна игра след почивката с 28:24 (14:15).

Първите четири тима продължават на осминафиналите.

В група "В" Испания също завърши с 10 точки, след като надделя в последния си мач над Словения 36:26 (18:10) и си гарантира първото място. Със 7 попадения за иберийците се отличи Давид Балагер.
Словения остана на втора позиция със 7 точки.

В драматичен мач Македония и Исландия не излъчиха победител и след 27:27 и двата отбора продължават напред. Островитяните се нуждаеха най-малко от точка, за да се класират за осминафиналите. Те пропиляха аванс от 24:19 в последния четвърт час и дори бяха пред елиминация, но Рунар Карлсон изравни малко преди края.

Тунис победи Ангола с 43:34 (23:16), но това не помогна на тима да продължи напред, след като завърши с равен актив от по 4 точки с Исландия, но остана пети заради по-лоша голова разлика.

Така на осминафиналите Франция ще играе срещу Исландия, Русия ще срещне Словения, Испания ще има за съперник Бразилия, а Норвегия ще се изправи срещу Македония.

Срещи от последния пети кръг в първата фаза на Световното първенство по хандбал за мъже във Франция: