Сенегал с втора победа е на 1/4-финал (видео)

Отборът на Сенегал стана първият сигурен 1/4-финалист на Купата на африканските нации. Тази вечер тимът записа втората си победа в група “В”, след като надигра с 2:0 Зимбабве. Така той вече има актив от 6 точки и не може да бъде изместен от първото място. Точни за успеха бяха “лъвовете от Теранга” бяха Садио Мане в 9-ата и Анри Сайве в 13-ата минута.

Срещата започна повече от добре за сенегалците, които набързо взеха преднина от два гола. В 9-ата минута Балде Кейта пусна остър пас по земя и Садио Мане на задната греда необезпокояван засече топката отблизо във вратата за 1:0. Само четири минути по-късно Анри Сайве с прекрасно изпълнение от фаул от около 25 метра не остави шансове на вратаря за 2:0.

Играчите на Зимбабве изглеждаха зашеметени от товаразвитие на мача, но все пак успяха да стигнато да две възможности до края на първата част. В 18-ата минута Билиат пробва далечен удар, който обаче бе право в ръцете на вратаря. В 43-ата минута отново той направи хубав пробив, но и този път изстрелът му не затрудни стража на съперника.

Сенегал продължи да контролира събитията на терена и през второто полувреме и спокойно можеше да стигне и до трети гол. В 54-ата минута удар на Маме Бирам Диуф бе спасен от вратаря, а след това при добавката на нападателя, защитник се намеси решително. В 69-ата минута Мане изскочи на стрелкова позиция, но не успя да преодолее вратаря на съперника. В 80-ата минута и Сайве имаше добър шанс, но стреля покрай вратата.

В крайна сметка срещата завърши без повече попадения, а Сенегал с 6 точки остава на върха в класирането и вече е сигурен участник в следващата фаза на турнира. Зимбабве пък до момента има 1 спечелена точка и заема последната 4-та позиция, като ще трябва да търси задължителен успех в последния си мач с Тунис, ако иска да играе на 1/4-финал.