Атлетико почти обезсмисли реванша за Ла Копа (видео)

Отборът на Атлетико Мадрид спечели убедително с 3:0 срещу гостуващия Ейбар в първа среща от 1/4-финалите за Купата на краля. Антоан Гризман (28), Анхел Корея (60) и Кевин Гамейро (67) реализираха за тима на Диего Симеоне. Реваншът на "Ипуриа" е след седмица.

Срещата започна с претенции на домакините за дузпа. В седмата минута топката се удари в ръката на Ривера и "лос колчонерос" поискаха наказателен удар, но съдията не беше на това мнение и по-скоро взе точно решение, след като играта с ръка беше неволна. В 14-ата "червено-белите" изградиха обещаваща контраакция, но Гризман сбърка последния пас.

В 21-ата гостите от "Ипуруа" пропуснаха страхотен шанс за гол. Бебе завърши скоростно нападение с далечен изстрел, който за малко не изненада Мигел Ангел Моя. В 25-ата попадение на Атлети не беше зачетено заради засада, след като Коке центрира, топката беше отклонена и Стефан Савич вкара отблизо.

В 28-ата столичният тим успя да стигне до попадение. След изпълнение на фал Йоел Родригес излезе неразчетено, топката стигна до Хосе Хименес, който асистира с глава на Гризман и френският нападател също с глава се разписа - 1:0. До края на полувремето не се случи нищо интересно.

Началото на второто полувреме беше спокойно и без опасности пред двете врати, като изключим един удар на Бебе в 51-ата минута. В 60-ата Яник Ферейра Караско се измъкна от засадата, нахлу на скорост отляво, финтира бранител, а ударът му беше блокиран. Топката попадна у Анхел Корея, а той вкара отблизо - 2:0. Това беше четвърто попадение за аржентинеца в турнира.

В 67-ата резервата днес Кевин Гамейро придаде класическо изражение на резултата. След центриране от корнер на Коке първо Хименес, след това Гризман, а накрая и Гамейро играха с глава, като последният отбеляза. В 84-ата баските пропуснаха да вкарат гол, който да им даде надежда за реванша. Иманол Сариеги насочи близо до гредата с удар от осем метра от въздуха - аут.