Тунис удари отбора на Райс Мболи, фаворитите пред отпадане

Тунис постигна първа победа в група "Б" на турнира за купата на Африканските нации, след като победи Алжир с 2:1. По този начин играчите на треньора Хенрик Касперчак възвърнаха надеждите си за класиране. Първото полувреме завърши без гол, а футболистите на Алжир със Слимани и Марез в състава си имаха преимущество.

Втората част започна отлично за Тунис. В 50-ата минута Манди си отбеляза автогол, след като сложи крак на топката при прострелно центриране отляво. Това изнерви алжирците и те започнаха лесно да грешат. Така при една изритана топка в 65-ата минута Гулам сбърка и след това повали в наказателното поле Хазри. Съдията отсъди дузпа и показа само жълт картон на защитника на Наполи. Слити застана зад топката и покачи резултата на 2:0.

Силите на Алжир стигнаха само за почетен гол в първата минута от даденото пет минутно продължение. Нападателят на Андерлехт Софиан Ханини бе точен. Бившият вратар на ЦСКА и Славия Райс Мболи остана на резервната скамейка. За един от фаворитите на турнира Алжир ситуацията изглежда сложна. Шансовете за класиране са сведени до минимум. Дори при успех над Сенегал в последната среща няма да е сигурно мястото в следващата фаза.