Далмайер спечели старта на 15 км в женския биатлон, българките със слабо представяне

Германката Лаура Далмайер спечели днешния старт от Световната купа по биатлон при дамите - 15 км индивидуално. Тя завърши с две грешки при стрелбата - при първите два рубежа, и време от 44:48.7 минути. Нито една биатлонистка не стреля без грешка заради прекалено силния вятър. Французойката Анаис Шевалие остана 2-а с 1 пропуск и изоставане от 3.8 секунди, а италианката Алексия Рунгалдир също с 1 грешка при втората стрелба (както и Шевалие) остана на 3-а позиция с пасив от 46.0 секунди. За Рунгалдиер това е първо стъпване на подиума в Световната купа по биатлон изобщо.
Водачката в генералното класиране до днес- красавицата Габриела Коукалова (Чехия) остана чак на 24-о място с шест неулучени мишени и изоставане от 4:02.0 минути.

Трите българки, които участваха в днешния старт, показаха много лоша стрелба, може би заради силния вятър, който излизаше в определени моменти по трасето. Емилия Йорданова се нареди на 57-о място в класирането с шест грешки, на 6:38.4 минути. Десислава Стоянова е на 79-о място със 7 грешки и изоставане от 8:48.1 минути. Стефани Попова пък завърши чак на 92-о място с 6 пропуска при стрелбите и изоставане от 10:59.7 минути.

Германката записа 4-а победа за сезона и общо 11-а в кариерата, която я изстреля начело за Световната купа с 615 точки. Предишните й победи бяха преди Коледа, а две от тях в същата дисциплина 15 км индивидуално. На второ място в генералното класиране е Коукалова с 604 точки, а трета е финландката Каиса Мякярайнен с 594 след днешното 15-о място в старта.