Автогол и куп пропуски спряха Лудогорец в Турция - ново попълнение стартира ударно (видео)

Лудогорец и Арсенал (Тула) завършиха 1:1 в първа контрола и за двата отбора в Турция. Руснаците откриха резултата след автогол на Пластун в 63-ата минута, а 11 минтути по-късно новото попълнение на разградчани Жоао Пауло изравни.

Орлите повече трябва да съжаляват за изпуснатата победа, тъй като през последния четвърт час на двубоя пропилаха чрез Пластун, Жоао Пауло и Марселиньо три великолепни възможности за втори гол.

Иначе през първата част наставникът на българския тим Георги Дерменджиев заложи на експериментален състав и участникът в Пример лигата на Русия имаше превъзходство, но без кой знае какви положения пред вратата на Владо Стоянов.

Първата по-опасна ситуация бе в 11-ата минута, когато руснаците осъществиха атака на скорост отдясно, която завърши с пас към Комбаров, който стреля от 17-18 метра, но след рикошет топката излезе в корнер.

В 39-ата минута Горбатенко шутира силно с левия крак, но Стоянов изби в ъглов удар. До края на първата част двата отбора така и не успяха да създадат чисто голово положение и логично тя приключи при 0:0.

В началото на второто полувреме наставникът на Лудогорец Георги Дерменджиев пусна нова 11-ка. В игра се появиха Кафу, Марселиньо, Дяков, Мисиджан, Жоао Пауло, Сисиньо, Натанаел, Ренан, Паломино, Кампаняро и Пластун.

Това се отрази положително на представянето на тима, който успя да вземе инициативата от своя противник.

След няколко добри атаки на орлите, повечето от които бяха спрени със засади, Арсенал успя да поведе. В 63-ата минута руснаците организираха първата си атака за втората част, която завърши с центриране отдясно и Пластун си отбеляза автогол.

Лудогорец бързо можеше да изравни, когато в 65-ата минута Марселиньо изведе Кампаняро фронтално сам срещу вратаря, но халфът не успя да отбележи.

Логичното, предвид продукцията на терена, се случи в 74-ата минута, когато Марселиньо изведе Кафу отдясно, който пусна към Жоао Пауло и новото попълнение на орлите изравни. Само пет минути по-късно Лудогорец на два пъти пропусна да вкара втори гол. Първо Марселиньо изведе отлично Игор Пластун, който от пет метра не вкара, а секунди по-късно Жоао Пауло направи подобен пропуск след пас отдясно.

В 83-ата минута Натанаел центрира отлично отляво, но Марселиньо не уцели вратата от 6-7 метра.

Това беше последното добро положене в мача, който приключи при 1:1.

ЛУДОГОРЕЦ - АРСЕНАЛ (ТУЛА) 1:1

0:1
Пластун 63 авт.
1:1
Жоао Пауло 74

ЛУДОГОРЕЦ: 21. Стоянов, 25. Минев, 27. Моци, 55. Терзиев, 19. Василев, 12. Анисе, 8. Саша, 88. Вандерсон, 92. Лукоки, 28. Кешерю, 11. Кишада (в 46-ата минута влизат: Кафу, Марселиньо, Дяков, Мисиджан, Жоао Пауло, Сисиньо, Натанаел, Ренан, Паломино, Кампаняро, Пластун)

АРСЕНАЛ: 30. Габулов, 6. Беляев, 21. Вергара, 71. Денисов, 2. Ершов, 70. Бурчеану, 20. Стеклов, 78. Максимов, 9. Комбатов, 39. Горбатенко, 18. Бурмистров

Снимка: arsenaltula.ru