Очаквайте: Националите по футбол потеглят за Азербайджан за старта на новия турнир FIFA Series

Победи за Филаделфия, Вашингтон и Хюстън

Филаделфия победи с 94:89 у дома Торонто - мач, в който Джоуъл Ембид отбеляза 26 точки, а Ерсан Илясова добави още 18 точки.

Ембид беше под въпрос за срещата, защото страда от вирусно заболяване, но игра 30 минути и премина границата от 20 точки в 10 пореден двубой.

Филаделфия има 7 победи в последните си 9 мача в НБА.

Демар Дероузън наниза 25 точки за лидера в Атлантическата дивизия - Торонто. Кайл Лоури добави още 24 точки за Раптърс.

Вашингтон победи като домакин срещу Мемфис със 104:101. Джон Уол завърши с 25 точки и 13 асистенции за столичани, които постигнаха 13-и пореден успех у дома.

Джеймс Енис пропусна да изравни резултата в полза на Гризлис в последните секунди на двубоя. Най-дългата победна серия за Уизърдс - 15 мача, е постигната през сезон 1988-1989.

Домакините не изостанаха в резултата нито един път и имаха аванс от 19 точки в първата половина на двубоя. Две и половина минути преди края Мемфис оформи серия от 10:0 и се върна в двубоя, за да дойде неуспешната стрелба на Енис от дистанция.

Марк Гасол беше най-резултатен за Мемфис с 28 точки, а Майк Конли добави още 20 точки.

Джеймс Хардън се отличи с 38 точки за победата на Хюстън със 111:92 у дома срещу Милуоки. Ерик Гордън вкара 7 тройки и завърши с 25 точки за Рокитс. Домакините имаха три поражения в последните си четири срещи в Лигата.

Янис Антетокунпо се отличи с 32 точки, 11 борби и 6 завършващи подавания за Бъкс.