Раонич и Монфис се класираха за третия кръг

Миналогодишният полуфиналист Милош Раонич се класира за третия кръг на Откритото първенство на Австралия по тенис. Поставеният под номер 3 Раонич наниза 21 аса и не допусна пробив при успеха над Жил Мюлер (Люксембург) с 6:3, 6:4, 7:6 (4) за почти два часа на корта. Канадецът изигра много солиден мач, като пласира 56 печеливши удара и допусна само 15 непредизвикани грешки. За място на осминафиналите той ще играе срещу поставения под номер 25 французин Жил Симон, който елиминира лесно Рожерио Дутра Силва (Бразилия) с 6:4, 6:1, 6:1.

Друг французин Гаел Монфис също продължава напред. Четвъртфиналистът от миналия сезон и шести в схемата Монфис надделя над Александър Долгополов (Украйна) с 6:3, 6:4, 1:6, 6:0 и в четвъртия кръг ще срещне германеца Филип Колшрайбер, който елиминира Доналд Йънг (САЩ) със 7:5, 6:3, 6:0.

Двукратният полуфиналист в надпреварата Давид Ферер (Испания) стигна до четвъртия кръг след победа над квалификанта Ернесто Ескобедо (САЩ) с 2:6, 6:4, 6:4, 6:2. За място на четвъртфиналите той ще се изправи в изцяло испански сблъсък срещу Роберто Баутиста Агут.

Номер 13 Баутиста Агут се наложи лесно над японеца Йошихито Нишиока с 6:2, 6:3, 6:3. Белгиецът Давид Гофен, 11-и поставен, елиминира квалификанта Радек Щепанек (Чехия) с 6:4, 6:0, 6:3.

38-годишният Щепанек беше най-възрастният тенисист, останал в схемата. Гофен отново ще се изправи срещу ветеран в четвъртия кръг, където негов съперник ще бъде Иво Карлович (Хърватия).

37-годишният Карлович изравни най-доброто си представяне в Мелбърн, след като спечели с 6:4, 6:4, 6:4 срещу представителя на домакините с "уайлд кард" Андрю Уитингтън. 211-сантиметровият хърватина, който е поставен под номер 20, наниза 19 аса.