Марица победи Динамо (Букурещ) в контрола

Женският волейболен отбор на Марица (Пловдив), който през септември изпусна да спечели купа Пловдив след загуба от Динамо (Букурещ) с 1:3 в последния мач от турнира, успя да вземе своеобразен реванш в приятелската среща в румънската столица. Шампионките надиграха носителя на купа Пловдив 2016 с 3:1 (25:20, 21:25, 25:21, 25:17) след час и половина игра в зала "Динамо".

В първия гейм атаката на "жълто-сините" с центровете Нася Димитрова и Виктория Григорова беше успешна. Гостенките си помогнаха и с четири аса, за да спечелят частта с 25:20. Във втората част обаче заработи блокадата на домакините и допринесе с пет точки към крайното 25:21, с което те изравниха резултата. Третият гейм беше най-равностойният в мача като движение на резултата. Увеличи се бракът в играта на Динамо, а пловдивчанки също подобриха играта си на блокада. Силвана Чаушева беше напълно безгрешна в атака и в крайна сметка Марица отново излезе напред след 25:21. Блокадите на Кристина Чешляр, Симона Димитрова и Мария Данчева съвсем отказаха нападението на противника в четвъртия гейм и то загуби ефективността си. Румънките продължиха да допускат много грешки и Марица спокойно стигна до победата след 25:17.

Топреализатор на мача стана диагоналът на българския тим Габриела Цветанова, която за трите гейма, в които игра, постигна 17 точки. Силвана Чаушева добави още 16 точки.

Двата отбора ще играят и втора контрола помежду си. Тези мачове са част от подготовката на Марица за домакинския им мач реванш с италианския Унет Ямамай (Бусто Арсицио) в европейския клубен турнир за купата на CEV следващата сряда.